Pozemné stavby

Náš ateliér ponúka vypracovanie projektov rodinných domov pre územné rozhodnutie, stavebné povolenie a realizačné projekty. Okrem projektov konvenčných murovaných domov máme skúsenosti aj s tvorbou projektu moderných drevostavieb s difúzne otvorenou alebo uzavretou skladbou obvodových konštrukcií.

 

Prečo radšej individuálny ako katalógový projekt rodinného domu?

Každému vyhovuje niečo iné a každý pozemok môže s byrokraciou súvisiacou s vybavovaním stavebných a búracích povolení.

Samozrejme, máme k dispozícii vzorové štúdie, ktoré Vám zjednodušia vytvorenie základnej predstavy o možnostiach projektu Vášho poschodového domu alebo bungalovu a my následne spolu s Vami doladíme detaily, ktoré dotvoria Váš domov tak, aby plne vyhovoval Vašim potrebám.

Dlhé čakanie na projekt?

Projekt rodinného domu pre stavebné povolenie dodávame obvykle do 4 týždňov od dodania všetkých podkladov a schválenia štúdie. Precízne pripravíme podklady práve podľa Vašich požiadaviek. Súčasťou každého projektu rodinného domu je aj ekonomická optimalizácia a vyhodnotenie rentability použitých technológií, ktoré Vám pomôžu zorientovať sa v tom, aké stavebné výrobky a technologické zariadenia sú pre Vás aj z dlhodobého hľadiska výhodné. Hlavný dôraz pritom kladieme na porovnanie bežne používaných tepelných izolácií a nami navrhovaných, nakoľko práve v tejto je možná návratnosť vstupnej investície už do štyroch rokov.

Polystyrén, minerálna vlna, prírodné materiály?

Trh so stavebnými materiálmi je v dnešnej dobe dosť široký a prístup, keď v každej situácii stačilo použiť keramickú tehlu a zateplenie, je už dávno prekonaný. Najmä pri tvorbe projektu pasívneho domu možno toto riešenie prirovnať k používaniu parného stroja. Radi Vám predstavíme širšie spektrum možností a na základe Vašich predstáv odporučíme materiál, ktorý je vhodný práve pre Vás. Nájdeme pre Vás variant, ktorý bude optimálny pre Vaše zdravé bývanie či už dávate prednosť cenovo dostupným, alebo ekologickým riešeniam. Pre lepšiu predstavu o výhodách navrhnutých opatrení pre tepelnú ochranu budovy a o predpokladanej spotrebe energií je súčasťou každého projektu pre stavebné povolenie projektové energetické hodnotenie.

Je možné predísť roseniu okien?

Pri návrhu a posúdení kritických detailov, akými sú napríklad aj okná, sa vychádza z predpokladu 50%-nej relatívnej vlhkosti vzduchu. Výsledkom je pekný farebný obrázok, ktorý Vám ukáže, že všetko bude v poriadku. Pri bežnej činnosti ako je varenie, kúpanie či sušenie bielizne sa však vlhkosť v interiéri logicky zvyšuje, a preto Vám nik nemôže zaručiť, že k roseniu okien nikdy nedôjde. Je však možné spraviť opatrenia, ktoré, ak aj úplne nezabránia zaroseniu okna, určite znížia nepriaznivé účinky vplyvu vlhkosti a zo zarosenia spravia ojedinelý jav. Nechajte si poradiť, ako čo najúčinnejšie a najefektívnejšie zlepšiť kvalitu Vášho bývania a znížiť náklady na prevádzku.

 

Vzorové štúdie

Projekčný ateliér mprojekty ponúka na výber zo vzorových štúdií bungalovov aj poschodových rodinných domov. V prípade, že si okrem štúdie objednáte aj projekt pre stavebné povolenie, získate štúdiu bezplatne. V cene projektu pre stavebné povolenie je aj koordinácia s ostatnými profesiami (statika, zdravotechnika, protipožiarna bezpečnosť, ...) Vo vzorovej štúdii je v rámci tejto ponuky možné realizovať drobné úpravy (zrkadlenie, posunutie priečky, okna dverí, ...), ktoré významne neovplyvnia vnútornú dispozíciu a vzhľad budovy. Štúdie predstavujú podľa nášho názoru optimálne riešenie usporiadania, ktoré rešpektuje prirodzený pohyb obyvateľov v dome. V prípade, že máte záujem o náhľad do našej širšej ponuky, neváhajte nás kontaktovať.